[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
معرفی افراد ::
امور آموزش::
امور پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
زمینه تحقیقاتی اساتید::
دانشجویان ::
اخبار::
پایگاههای مرتبط و لینکها ::
آلبوم تصاویر::
دروس عمومی::
::
Parallel Computing Laboratory

AWT IMAGE

Parallel Computing Laboratory

..
گنجینه کتاب های دیجتال

کتب،مقالات،پایان نامه ها

..
لیست مجلات
..
چهل ونهمین کنفرانس ریاضی
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
سایت دانشکده ریاضی را چگونه ارزیابی می نمایید.
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
RSS

RSS

..
:: اطلاعیه انتخابی تیم المپیاد ریاضی دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۱/۴ | 
 

اطلاعیه انتخابی تیم المپیاد ریاضی دانشگاه

به اطلاع کلیه دانشجویان کارشناسی ریاضی می رساند:

به منظور انتخاب تیم دانشکده ریاضی جهت شرکت در" المپیاد ریاضی" سال 95 که در اردیبهشت ماه برگزار می شود؛ از دانشجویان کارشناسی سال سوم به بالا برای رقابت در یک المپیاد داخلی دعوت به عمل می آید.

زمان آزمون: دو شنبه 12 بهمن 94 ساعت 13، راهروی طبقه چهارم.

  مواد آزمون: 

آنالیز ریاضی

آنالیز عددی

تحقیق در عملیات یا جبر

جبر خطی

 

  نحوه ثبت نام در آزمون:

کلیه داوطلبان لازم است، حداکثر تا تاریخ 11 بهمن آمادگی خود برای شرکت در آزمون را به سرکار خانم خانعلی زاده  (مسئول دفتر دانشکده) اعلام نمایند.

مدیریت فرهنگی دانشکده ریاضی، بهمن 1393


توجه: برای کسب اطلاعات تکمیلی می­توانید به سایت دانشکده ریاضی یا آقای دکتر گرشاسبی، مسئول مسابقات ریاضی دانشکده ریاضی مراجعه نمایید.

 

برنامه امتحانات المپیاد غیرمتمرکز ریاضی اردیبهشت 1395

تاریخ

دروس امتحانی

ساعت

پنجشنبه 23/2/95

آنالیز ریاضی

10-8

پنجشنبه 23/2/95

آنالیز عددی

30/12=30/10

پنجشنبه 23/2/95

تحقیق در عملیات یا جبر

16-14

جمعه 24/2/95

جبر خطی

10-8

 

برنامه امتحانات مرحله نهایی المپیاد ریاضی


 

بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور –30 تا31تیر1395

 

مسوول کمیته علمی : آقای دکتر نظام الدین مهدوی امیری


تاریخ

دروس امتحانی

ساعت

چهارشنبه 30/4/95

آنالیز ریاضی(ریاضی کاربردی و ریاضی محض)

10-8

چهارشنبه 30/4/95

آنالیز عددی(ریاضی کاربردی و ریاضی محض)

30/12=30/10

چهارشنبه 30/4/95

تحقیق در عملیات(ریاضی کاربردی) یا جبر(ریاضی محض)

16-14

پنجشنبه 31/4/95

جبر خطی(ریاضی کاربردی و ریاضی محض)

10-8

شرایط شرکت در المپیادهای علمی و دانشجویی

دانشجویان سال سوم به بالای دوره کارشناسی رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، الهیات و معارف اسلامی، حقوق، علوم تربیتی، شیمی، فیزیک،آمار، ریاضی، زیست‌شناسی، مهندسی برق،مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی و طراحی صنعتی می‌توانند به دوصورت در المپیاد علمی دانشجویی شرکت کنند.

المپیاد متمرکز

دانشجویان با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد که همزمان با المپیاد متمرکز است می توانند در رشته های مختلف المپیاد شرکن نمایند که شرایط و ضوابط آن همانند آزمون کارشناسی ارشد است. پس از بررسی و اعلام نتایج در صورتی که جزو 15 نفر اول (با کسب حد‌نصاب نمره علمی بدون احتساب معدل) باشند به مرحله دوم المپیاد راه می‌یابند.

توجهفارغ التحصیلان نیمه اول (سال تحصیلی برگزاری المپیاد) یا فارغ التحصیلان بهمن ماه سال تحصیلی برگزاری المپیاد می توانند در المپیاد شرکت نمایند. این مطلب بدین معنی است که دانشجویانی که یک ترم از زمان فارغ التحصیلی آنان گذشته است می توانند در المپیاد شرکت نمایند.

المپیاد غیر متمرکز

دانشجویان ممتاز سال سوم به بالا در مقطع کارشناسی با شرکت در آزمون المپیاد (غیر متمرکز) در مراکز قطب ها می توانند در المپیاد شرکت نمایند. در این روش ، دانشگاه های کشور به 8 قطب دانشگاهی تقسیم شده و تیم های معرفی شده از هر دانشگاه ابتدا در مراکز این قطب ها به طور همزمان با یکدیگر به رقابت پرداخته سپس برگزیدگان هر قطب در کنار برگزدیگان المپیاد متمرکز در مرحله نهایی شرکت می نمایند.

توجه : دانشجویان ممتاز شرکت کننده در المپیاد غیر متمرکز حتما باید در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشند یعنی فارغ التحصیلان نیم سال اول سال تحصیلی برگزاری المپیاد نیز نمی توانند در المپیاد غیر متمرکز شرکت نمایند.

مرحله نهایی

مرحله نهایی المپیاد معمولا در اواخر تیرماه هر سال با شرکت منتخبین مرحله اول المپیادهای متمرکز و غیر متمرکز در تهران برگزار شده و نتایج این آزمون در شهریور ماه هر سال اعلام می شود.

تسهیلات برگزیدگان المپیادهای علمی و دانشجویی 

برگزیدگان‌ المپیاد در هر یک‌ از رشته‌های‌ المپیاد در دو مرحله‌ معرفی‌ می‌شوند. تسهیلاتی‌ که‌ تاکنون‌ برای‌ برگزیدگان‌ المپیادها به‌ تصویب‌ رسیده‌، به‌ شرح‌ زیر است‌:

الف)دانشجو (رتبه‌های‌ اول‌ تا سوم‌ المپیادهای‌ دانشجویی‌) در صورت‌ قبولی‌ در دوره‌ دکتری‌ (PhD)  یا دکتری‌ تخصصی‌ می‌تواند از بورس‌ تحصیلی‌ وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ (حسب‌ مورد) بهره‌مند شود و برابر مدت‌ استفاده‌ از بورس‌ تحصیلی‌ به‌ وزارت‌ مربوط‌ تعهد خدمت‌ دهد. محل‌ خدمت‌ اینگونه‌ دانشجویان‌ با توجه‌ به‌ اولویت‌ها و علایق‌ خودش‌ تعیین‌ شود.

ب) دانشجو (رتبه‌های‌ اول‌ تا سوم‌ المپیادهای‌ دانشجویی‌) در طول‌ تحصیل‌ در دوره‌های‌ تحصیلات‌ تکمیلی‌ می‌تواند برای‌ ارائه‌ مقاله‌ در کنفرانسهای‌ خارجی‌ از تسهیلاتی‌ که‌ از سوی‌ وزارت‌ مربوط‌ تأمین‌ می‌شود، استفاده‌ کند.

دوره کارشناسی ارشد  

پ)رتبه اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور می توانند بدون شرکت در آزمون کارشناسی ارشد متناسب با تعداد داوطلب و ظرفیت هر رشته محل در دفترچه شماره 2 کارشناسی ارشد، با معرفی مرکز المپیاد سازمان سنجش , مستقیما توسط دانشگاهها پذیرفته شوند.

ت)نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور که متقاضی دریافت بورس دکتری خارج از کشور باشند، می توانند برای تشکیل پرونده با رعایت ضوابط و معرفی مرکز المپیاد به اداره بورس مراجعه نمایند. 

ج)نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور می توانند از بورس تحصیلی نخبگان استفاده نمایند.

چ)نفرات اول تا سوم مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور با تایید سازمان سنجش آموزش کشور و معرفی بنیاد ملی نخبگان به نظام وظیفه می توانند خدمت سربازی را با سپری کردن یک دوره آموزش نظامی و انجام پروژه های پژوهشی روی موضوعات مورد نیاز کشور بگذرانند.

مرجع : http://olympiad.sanjesh.org/

 
دفعات مشاهده: 2160 بار   |   دفعات چاپ: 457 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.24 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3705